کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان

واحد کشـــــــــاورزی

بخش کشاورزی مهمترین حوزه فعالیت فجر صفا لرستان است. متخصصان، کارشناسان و کارکنان بخش کشاورزی فجر صفا در زمینه‌های متعددی فعالیت داشته و توانسته‌اند به پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه تولید محصولات باکیفیت و سالم زراعی و باغی دست یاند.

پروژه‌های عمده بخش کشاورزی فجر صفا عبارتند از:

کشت گوجه فرنگی

گوجه‌فرنگی یکی از محصولات مهم کشاورزی است که می‌توان آن را در طول سال تولید و روانه بازارها کرد. همچنین صادرات محصولات کشاورزی همچون گوجه‌فرنگی می‌تواند برای کشورمان صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد. به همین دلیل در فجر صفا این محصول زراعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
استفاده از مواد اولیه باکیفیت و همچنین زیبایی و استقامت بسته‌بندی، از مهمترین نکات برای صادرات این محصول به خارج از کشور است که موجب ترغیب مشتری به خرید می‌شود.

امروزه محصول گوجه‌فرنگی فارمرز، با بالاترین کیفیت در بازارهای جهانی رقیبی جدی برای تولیدات سایر کشورهای تولید کننده می‌باشد.

قبل
بعدی

کشت فلفل دلمه‌ای

در حال حاضر ۵ هکتار از گلخانه‌های هیدروپونیک مجموعه کشت و صنعت فجر صفا به کشت فلفل دلمه‌ای اختصاص داده شده است. گونه‌ی فلفل تولید شده در مزرعه فجر صفا برای اولین بار در ایران کشت می‌شود که یکی از محصولات زراعی ارزشمند و پرفروش در جهان است. ما این محصول پرطرفدار را با استفاده از جدیدترین شیوه‌های علمی و مدرن‌ترین تجهیزات کشاورزی تولید کرده و روانه بازارهای جهانی می‌کنیم. از جمله مزایای فلفل دلمه‌ای میتوان به طعم و مزه منحصربفرد، شکل و اندازه یکنواخت، رشد زیاد و بوته‌های قوی و پربار اشاره کرد که شرایط صادرات گسترده این محصول مغذی و سرشار از ویتامین و مواد معدنی را مهیا کرده است. تمامی کسانی که حتی یک بار محصول فلفل فارمرز را مصرف نموده‌اند، طعم و کیفیتی جدید و فراموش‌ نشدنی را تجربه کرده‌اند.

ایجاد محصولات با‌کیفیت، ماندگار و سالم از افتخارات فارمرز است.

گلخانه‌های هیدروپونیک

گلخانه‌های هیدروپونیک مدرن نه تنها باعث افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی می‌‌شوند بلکه هزینه‌های تولید را نیز کاهش می‌دهند.

این تحول بزرگ ضمن کاهش چشمگیر مصرف آب، حداکثر استفاده از حداقل فضا را موجب می‌شود. از طرفی کاشت بهینه محصولات با حذف خاک و آفات مربوطه و نیز پرورش محصول در تمامی فصول، از دیگر مزایای این گونه گلخانه‌ها به شمار می‌رود.
مجموعه کشت و صنعت فجر صفا مفتخر است با احداث گلخانه‌های مکانیزه هیدروپونیک ضمن ایجاد توسعه پایدار، کاهش آسیپ‌پذیری محیط زیست، استفاده از پتانسیل حداکثری، تولید محصول با کیفیت را در دستور کار دارد.

سازه بکار رفته در این مجتمع از معروف‌ترین نمونه‌های گلخانه شیشه‌ای دنیا با نام VENLO ساخت کشور هلند در دو فاز و در مجموع چهار گلخانه و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا تهیه و نصب شده است که نه تنها از نظر زیبایی، ماندگاری و استحکام دارای بالاترین امتیازات هستند؛ بلکه سازه‌ای است مدرن که در آن شرایط رشد گیاه از نظر تامین دما، نور و رطوبت مهیا بوده که در نتیجه امکان ایجاد واحدهای مستقل کشت هیدروپونیک صیفی جات را در شرایط کنترل شده ممکن می‌سازد.

قبل
بعدی

گیاهان دارویی

امروزه با توجه به عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، تاثیر گیاهان دارویی بر سلامت جامعه بیش از پیش ثابت شده است. بر این اساس پرورش و کاشت گیاهان دارویی در آینده، چشم انداز روشنی خواهد داشت.
با توجه به اهمیت این موضوع و در راستای توسعه کشاورزی، شرکت کشت و صنعت صفا بستر مناسبی را برای پرورش و تولید انواع گیاهان دارویی با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های استان و نیز شرایط اقلیمی و آب‎ و ‎هوایی مناسب ایجاد نموده است تا در راستای تأمین بهداشت و سلامت مردم کشور عزیزمان گام بردارد.

مجموعه کشت و صنعت فجر صفا مفتخر است با بکارگیری کارشناسان متخصص، سهم قابل توجهی از گیاهان دارویی از جمله این گیاهان اسطوخودوس – گیاه مرزه خوزستانی – گیاه نعنا فلفلی – گیاه آویشن باغی – گیاه آویشن شیرازی و … را تولید و روانه بازار کند.

گیاه مرزه خوزستانی
گیاه آویشن باغی 
اسطوخودوس 
گیاه آویشن شیرازی
گیاه نعنا فلفلی