محصولات فجر صفا لرستان

تولید ۳۰۰۰۰ تن انواع صیفی جات در سال – گلخانه‌‌های هیدرپونیک

تولید 90000 راس دام سبک در سال (30000 راس در هر دوره)

تولید 10 تن عسل و 100 کیلوگرم ژل رویال

تولید 1000 تن گوشت ماهی و 30 تن خاویار

تولید انجیر استهبان ۳۶۰ تن خشکبار در سال

تولید انار 15000 تن در سال

تولید انگور ۱۴۴۰ تن در سال

بیش از 400 گونه گیاه و درختچه‌ی دارویی

 

default
IMG_20220517_125114_825

گوجه فرنگی فارمرز

گوجه‌فرنگی یکی از محصولات مهم کشاورزی است که می‌توان آن را در طول سال تولید و روانه بازارها کرد. همچنین صادرات محصولات کشاورزی همچون گوجه‌فرنگی می‌تواند برای کشورمان صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد. به همین دلیل در فجر صفا گوجه فرنگی فارمرز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از مواد اولیه باکیفیت و همچنین زیبایی و استقامت بسته‌بندی، از مهمترین نکات برای صادرات این محصول به خارج از کشور است که موجب ترغیب مشتری به خرید می‌شود.

امروزه گوجه‌ فرنگی فارمرز، با بالاترین کیفیت در بازارهای جهانی رقیبی جدی برای تولیدات سایر کشورهای تولید کننده می‌باشد.

گوشت قرمز فارمرز

هدف اصلاح نژادی این گله، تولید بره‌های گوشتی دارای رشد سریع (350-400 گرم در روز در دوره پروار) با کیفیت لاشه مناسب با گوشت سالم و خوشمزه متناسب با ذائقه مصرف کنندگان با استفاده از توانمندی‌های ژنتیکی نژاد جدید و نژاد قوچ‌های مورد استفاده طبق برنامه‌های اصلاح نژادی تعیین شده می‌باشد. از طرفی شرایط نگهداری گوسفندان از نظر تغذیه سالم و سایر نکات بهداشتی و به حداقل رساندن استرس حیوانات باعث شده است گوشت فارمرز تولید شده در مجتمع فجر صفا، گوشتی بسیار سالم و مطبوع باشد.

g42
IMG_20220517_125858_745

فلفل فارمرز

در حال حاضر ۵ هکتار از گلخانه‌های هیدروپونیک مجموعه کشت و صنعت صفا به کشت فلفل دلمه‌ای اختصاص داده شده است.
فلفل فارمرز در مزرعه فجر صفا یکی از گونه‌های نادر این محصول است که برای اولین بار در ایران کشت می‌شود و از مهمترین ویژگی‌های آن می‌توان به فلفل دلمه‌ای یکی از محصولات زراعی ارزشمند و پرفروش در جهان است. ما این محصول پرطرفدار را با استفاده از جدیدترین شیوه‌های علمی و مدرن‌ترین تجهیزات کشاورزی تولید کرده و روانه بازارهای جهانی می‌کنیم.
طعم و مزه منحصربفرد، شکل و اندازه یکنواخت، رشد زیاد و بوته‌های قوی و پربار اشاره کرد که شرایط صادرات گسترده این محصول مغذی و سرشار از ویتامین و مواد معدنی را مهیا کرده است.
تمامی کسانی که حتی یک بار فلفل فارمرز را مصرف نموده‌اند، طعم و کیفیتی جدید و فراموش‌نشدنی را تجربه کرده‌اند.
ایجاد محصولات با‌کیفیت، ماندگار و سالم، افتخار مجموعه کشت و صنعت فجر صفاست.

محصولات باغی فارمرز

باغ‌های گسترده شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا، بخش وسیعی از زمین‌های این مجموعه را به خود اختصاص داده‌اند. در این باغ‌ها، متخصصین علوم در تلاشند تا با شیوه‌های علمی، نژادهای برتر نهال را با شرایط اقلیمی منطفه سازگار نموده و میوه‌های باکیفیت، خوشمزه، سالم و پر بازده فارمرز را به بازارهای محصولات باغی داخلی و خارجی عرضه نمایند.
نتیجه چنین فرآیندی تولید میوه‌هایی است که امروزه مورد استقبال بازارهای مختلف قرار گرفته و می‌تواند تحولی را در کشاورزی کشور به وجود آورد.

57404895
IMG_20220517_123822_666

گیاهان دارویی فارمرز

کشت و صنعت فجر صفا یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های گیاهان دارویی ایران را در خود جای داده است.
ما در این مزرعه تولیدی و تحقیقاتی گنجینه ارزشمندی از انواع گیاهان دارویی را پرورش و مورد مطالعه قرار می‌دهیم تا علاوه بر تولید محصول با کیفیت، بانک جامع و کاملی از این گیاهان ارزشمند را برای محققان و تولیدکنندگان کشور فراهم آوریم.

نهالستان فارمرز

بخش کشت بافت فجر صفا حدود 3 سال است که فعالیت خود را با ریز ازدیادی انجیر، انگور و پایه‌های رویشی آغاز نموده است ظرفیت تولید آزمایشگاه 1.5 الی 2 میلیون گیاه در سال می‌باشد.

  • میروبالان  29C
  • انجیر استهبان
  • پیردوآرف
  • گزیلا 6
  • انگور

تكنولوژي كشت بافت و ريزازديادي می‌تواند جايگاه ویژه‌ای در خدمت به كشاورزي و باغباني كشور عزيزمان داشته باشد. كلون كردن پایه‌های سازگار و داراي پتانسيل عملكرد بالا در درختان ميوه، تكثير انبوه پایه‌های سالم و يكنواخت از نظر ژنتيكي، تكثير سريع پايه‏ ها و واريته‏‌هاي مرغوب و دلخواه در مدت زمان كوتاه، تكثير سريع ارقام پرمحصول و معرفي واريته‌هاي جديد، تكثير انبوه و سريع ارقام مختلف، مشتری‌پسند گل‌ها و گياهان زينتي، احداث باغ‌ها و گلخانه‌هاي يكنواخت و پر محصول و كوتاه كردن زمان رسيدن به باردهي/گلدهي در درختان ميوه و گياهان زينتي تنها چند نمونه كاربردي از اين فناوری می‌باشند.

g16

عسل فارمرز

امروزه زنبورداری و صنایع وابسته به آن، یکی از جذاب‌ترین و تخصصی‌ترین حوزه‌های کشاورزی به شمار می‌روند. در فجر صفا، تلاقی شیوه‌های نوین زنبورداری علمی با طبیعت بکر و مستعد لرستان، منجر به پرورش نسلی از زنبورهای عسل شده است که هم تولید بیشتری دارند و هم کیفیت عسل آن‌ها به دلیل عطر و طعم رویایی، در زمره با کیفیت‌ترین عسل‌های ایران قرار می‌گیرد. کلنی زنبورهای فجر صفا در طول سال به مناطق خوش‌آب و هوای منطقه زاگرس کوچ داده می‌شوند تا عسل چهل‌گیاه کوهستان‌، به عنوان یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌های تولید شده در ایران و با ساکارز حدود 1.5 درصد، به دست مصرف‌کنندگان این محصول پرطرفدار برسد.

عوامل کنترل بیولوژیک آفات

با توجه به آثار زیانبار سموم شیمیایی و لزوم گرایش به سمت جایگزین‌های سازگار با محیط زیست، تکثیر دشمنان طبیعی آفات و رهاسازی آن‌ها در محیط گلخانه‌ها و مزارع، که اصطلاحاً کنترل بیولوژیک نامیده می‌شود، در دستور تولید کنندگان عوامل بیولوژیک و انسکتاریوم‌ها قرار دارد. امروزه استفاده از عوامل بیولوژیک با هدف کاهش خسارت ناشی از آفات، تولید محصولات سالم و ارگانیک، کاهش مقاومت آفات نسبت به سموم شیمیایی و همچنین حفظ محیط زیست، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت کشت، صنعت و گردشگری فجر صفا که خود یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های محصولات گلخانه‌ای در کشور می‌باشد، در چند سال اخیر به دلیل نیاز مبرم به این محصول استراتژیک برای گلخانه‌ها و مواجه شدن با تحریم‌های کشور، تصمیم گرفت تا تولید سن شکارگر را در دستور کار خود قرار دهد که ثمره این تصمیم بزرگ، رسیدن به چرخه کامل تولید سن شکارگر «ماکرولوفوس» و «اوریوس» در درون شرکت بود. ما امروز مفتخریم که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی خود، می‌توانیم این محصول مفید را به سایر تولید‌کنندگان داخلی و خارجی صادر نماییم.

g29
Bombus

گرده افشانی

گرده‌افشانی فرآیندی بسیار مهم در چرخه تکثیر گیاهان و تولید محصولات در باغات، مزارع و گلخانه‌ها است. معمولاً حشراتی مانند زنبور عسل با کمک کردن به این فرایند می‌توانند کشاورزان را در تولید بیشتر و بهتر محصولات یاری دهند. در کشاورزی مدرن اما، این زنبورهای بامبل هستند که به دلیل ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد، این مأموریت مهم را انجام می‌دهند. زنبورهای بامبل به دلیل قدرت انتقال بیشتر گرده، خشونت کمتر، حساسیت کمتر نسبت به جابجایی کندو و شرایط جوی و بسیاری خصوصیات دیگر، ابزارهای بسیار مناسب‌تری برای گرده‌افشانی هستند. پرورش و استفاده از زنبورهای بامبل، یکی از استراتژی‌های فجر صفا برای افزایش کمی و کیفی تولیدات کشاورزی است.